Під час ревізії Служби у справах дітей Одеської міської ради виявлено порушень на більш як 1,2 млн грнПрацівники Південного офісу Держаудитслужби закінчили ревізію фінансово-господарської діяльності Служби у справах дітей Одеської міської ради за період з 01.01.2017 по 31.03.2020. Встановлено фінансових порушень, що призвели до втрат, на більш як 1,2 млн грн.

Зокрема, численні порушення встановлені при використанні коштів, виділених на Міську цільову програму надання соціальних послуг та інших видів допомоги незахищеним верствам населення міста Одеси. Так, з Міської цільової програми було виділено багатодітним сім’ям цільову матеріальну допомогу на придбання будівельних матеріалів для ремонту будинків або квартир. Під час перевірки особових справ таких одержувачів допомоги аудитори не знайшли жодного підтвердного документу по 36 справам, на які цілі було витрачено більш як 1 млн грн.

При перевірці особових справ багатодітних сімей за 2017-2018 роки встановлено два випадки, коли такі сім’ї використовували у 2017 р. допомогу за призначенням тільки частково. При цьому у наступному році на ці ж цілі претендували та отримували допомогу повторно. Це призвело до необґрунтованого надання матеріальної допомоги у 2018 році на загальну суму 68 тис. грн.

Аудиторами також встановлені випадки використання цільової матеріальної допомоги на придбання товарів, які не відносяться до будівельних матеріалів (побутова техніка, побутова хімія, продукти харчування тощо) та не відповідають цілям Міської програми, на 22 тис. грн.

Окрім цього, протягом періоду, що підлягав ревізії, з фонду оплати праці 3-х працюючих інвалідів перераховувався єдиний соціальний внесок за завищеною ставкою, через що зайво перераховано ЄСВ на загальну суму 64 тис. грн.

За допущені порушення фінансової дисципліни начальника відділу-головного бухгалтера Служби притягнуто до адміністративної відповідальності та на секретаря тендерного комітету складено протокол за ч.1 ст.164-14 КупАП.

Матеріали передані у правоохоронні органи.