Південний офіс Держаудитслужби звітує: за 2018 рік - 45 кримінальних проваджень та 26 повідомлень про підозруВажливими напрямами діяльності, за якими суспільство оцінює роботу Держаудитслужби, є відшкодування виявлених порушень, розпочаті досудові розслідування по матеріалах контрольних заходів, переданих до правоохоронних органів, вручені письмові повідомлення про підозру у скоєнні кримінального правопорушення.

Водночас ми неодноразово наголошували, що покарання за скоєне правопорушення не є ціллю аудиторів. Насамперед, важливо показати, як не допустити порушень у подальшій роботі. На жаль, у бюджетній сфері непоодинокі випадки, коли порушення повторюються знову. Саме тому дієва співпраця з правоохоронними органами – надзвичайно важливий індикатор ефективності діяльності Держаудитслужби та її територіальних підрозділів.

Одеські аудитори у 2018 році це наочно підтвердили. За результатами заходів державного фінансового контролю правоохоронними органами було відкрито низку кримінальних проваджень, зокрема, стосовно посадових осіб:

Південного територіального квартирно-експлуатаційного управління Міністерства оборони України (2 кримінальних провадження);

Квартирно-експлуатаційного відділу м. Одеса;

комунального підприємства «Теплопостачання міста Одеса»;

Комунального закладу «Білгород-Дністровський спеціалізований будинок дитини»;

державного підприємства «Служба капітана Іллічівського морського рибного порту»;

Кодимської та Южненської міських рад;

Усатівської, Нерубайської та Березанської сільських рад Біляївського району;

Окнянської селищної та Шабівської сільської об’єднаних територіальних громад…

Всього внесено відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань по 45 кримінальних провадженнях та 23 матеріали контрольних заходів передані до правоохоронних органів, долучені до матеріалів кримінальних проваджень.

Південний офіс Держаудитслужби ще раз наголошує на необхідності неухильного дотримання об’єктами контролю законності у своїх діях, виконання норм бюджетного законодавства, тому що за правопорушення обов’язково послідує відповідальність.